آتش گرفتن یک دستگاه لامبورگینی هوراکان پرفورمانته – دیجیاتو – دانلود فایل پی دی اف
Posted on: 07/11/2018, by : bestpdf

به تازگی پستی از آتش گرفتن یک دستگاه لامبورگینی هوراکان پرفورمانته در یکی از پمب گازهای ایالات متحده در اینستاگرام منتشر شده است
شاید برای شما جالب باشد که یکی از علت های اصلی که سبب شد این خودرو بتواند در پیست نوربرگ رینگ رکورد فوق العاده 6 دقیقه و 52 ثانیه‌ ای را ثبت کند استفاده از یک شاهکار مهندسی به نام ALA بود. این سامانه سیستم پویای آیرودینامیکی لامبورگینی است.

بر اساس گفته های اکانت اینستاگرامی که این خبر را پوشش داده است در این حادثه کسی صدمه ندیده است.

این خودرو به سیستم تمام چرخ محرک مجهز می باشد اما با همراهی نسل پنجم سیستم انتقال قدرت هالدکس (Haldex) سوئد در مواقع لزوم به صورت خودکار و هوشمندانه، قفل دیفرانسیل عقب آن فعال می شود. جعبه دنده این نسخه خاص هوراکان با نسخه‌ی استاندارد تفاوت داشته و یک گیربکس 7 سرعته و دوکلاچه بر روی آن نصب شده است.

بر اساس گفته های لامبورگینی در مدل پرفورمانته، بیش از 70 درصد از تمام گشتاور موتور از دور موتور 1000 دور بر دقیقه، در اختیار راننده خواهد بود.  شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت این خودرو در حدود 2.9 ثانیه بوده و شتاب صفر تا 200 کیلومتر بر ساعت آن 8.9 ثانیه است. سقف سرعت در مدل لامبورگینی پرفورمانته محدود شده و به عدد 325 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

به تازگی پستی از آتش گرفتن یک دستگاه لامبورگینی هوراکان پرفورمانته در یکی از پمب گازهای ایالات متحده در اینستاگرام منتشر شده است.
دو عدد لامبورگینی هوراکان پرفورمانته که در حال بازگشت از رالی گلدراش امسال بودند برای پر کردن باک گازوئیل خود در ایستگاه سوخت رسانیMobil1 در شهر سنت لوئیس در ایالات میزوری امریکا متوقف می شوند. در این بین یک خودروی کرایسلر که شلنگ سوخت به آن متصل بوده شروع به حرکت کرده و با حرکت آن، شلنگ سوخت از خودرو جدا شده و گازوئیل بر روی یکی از لامبورگینی ها اسپری می شود. گازوئیل اسپری شده با موتور داغ خودرو برخورد کرده و آتش سوزی رخ می دهد.

رالی گلدراش 22 ژوئن سال میلادی جاری در بوستن آغاز شده و هفته پیش در لاس وگاس پایان یافت. در طی این رالی شرکت کنندگان خودروهای متفاوت و شگفت انگیزی را برای عبور از سراسر امریکا با خود به همراه می آورند. هر ساله این رالی در امریکا برگزار شده و حواشی های فراوانی را نیز با خود به همراه دارد. به عنوان نمونه سال گذشته یک دستگاه خودروی لامبورگینی هوراکان شرکت کننده در مسابقه به دلیل حرکت با سرعت غیر مجاز توسط پلیس ضبط شد.

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته
همانطور که در تصاویر قابل مشاهده است لامبورگینی مذکور بلافاصله در وسط ایستگاه سوخت دچار آتش سوزی می شود. مالک لامبورگینی در زمان آتش گرفتن خودروی خود در خودرو قرار نداشته و برای پرداخت هزینه سوخت در داخل یکی از ساختمان ها بوده است.
شاهدان ماجرا می گویند که آن ها بدون اطلاع از آنکه دقیقا چه اتفاقی رخ داده شعله های بزرگی از آتش را از دور می دیدند.
هرچند ماموران و ماشین های آتش نشانی به سرعت خودشان را به محل حادثه می رسانند ولی تا رسیدن آن ها لامبورگینی به طور کامل در آتش سوخته و از بین می رود.

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته یک نسخه خاص از هوراکان است که بدنه ای سبک تر داشته و از لحاظ آیرودینامیکی نیز، ارتقاء یافته است. این خودرو از یک موتور 10 سیلندر 5.2 لیتری ساخت آئودی برخوردار بوده که این موتور توانایی تولید 640 اسب بخار قدرت در دور موتور 8000 دور و 600 نیوتن متر گشتاور را در دور موتور 6500 دور بر دقیقه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *