سرقت خودرو یکی از رایج ترین اتفاقات کلان شهر هاست اما اینبار این نمایندگان مجلس – دانلود فایل پی دی اف
Posted on: 07/12/2018, by : bestpdf

یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرد که طی یک سال گذشته 20 خودرو از نمایندگان مجلس به سرقت رفته و هنوز هیچ خبری از آنها نیست
به گزارش میزان، آقای کیایی گفت: “نماینده‌ای که خودروی دولتی با برچسب و هولوگرام را کنار خیابان و با کمترین ملاحظات امنیتی پارک کرده باید خود پاسخگو باشد.”

سرقت خودرو

پس از حواشی بسیار در این مورد عباسی عضو هیأت رئیسه مجلس ضمن تکذیب خبر سرقت ۲۰ دستگاه خودروی نمایندگان طی ۱۰ ماه اخیر به خبرگزاری مجلس شورای اسلامی گفت:

حسن نژاد در ادامه صحبت‎های خود از جریمه شدن آنی خودروهای مجلس گلایه کرد و به باشگاه خبرنگاران گفت: «در زمانی که یک کیلومتر سرعت بالاتر می‌رویم، بلافاصله جریمه برایمان پیامک می‌شود، اما پس از گذشت یک سال هنوز این خودروها پیدا نشده‌اند.»

یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرد که طی یک سال گذشته 20 خودرو از نمایندگان مجلس به سرقت رفته و هنوز هیچ خبری از آنها نیست. اما پس از او «اسدالله عباسی» عضو ناظر هیأت رئیسه مجلس این خبر را تکذیب کرد و گفت: «امکان سوء استفاده از خودروهای دارای هولوگرام مجلس وجود ندارد.»

بنابراین ظاهرا به سرقت رفتن “یک یا چند خودرو” از خودروهای تحت اختیار نمایندگان مجلس صحت دارد اما بنا بر توضیحات آقای عباسی، خطر بمب گذاری یا ورود غیر کنترل شده این خودروها به محوطه مجلس، فعالیت این نهاد را تهدید نمی کند.

«این خبر صحیح نیست. امکان سوءاستفاده از خودروهای دارای هولوگرام مجلس وجود ندارد. ورود خودروها به محدوده مجلس شورای اسلامی به شیوه های مختلف کنترل و مورد دقت قرار می گیرد.»

این خبر در ابتدا بسیار عجیب بود و سوالات بسیاری را ایجاد کرد که چطور ممکن است مجلس شورای اسلامی نظارت ضعیفی بر اموال خانه ملت داشته و پس از یک سال نتوانسته باشد 20 خودرو دزدیده شده از نمایندگان را پیدا کند؟

«طی یک سال گذشته بیش از 20 دستگاه خودروی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با برچسب مجلس در منطقه غرب تهران سرقت شده است. حدود یک سال پیش هم خودروی بنده با برچسب مجلس به سرقت رفت، اما متأسفانه هنوز خبری از آن وجود ندارد. از ارزش مادی این خودروها که بگذاریم، اگر فردا این خوردوها را با برچسب مجلس پر از مواد منفجره وارد خانه ملت کنند، چه کسی پاسخگو است؟»

«محمد حسن‌نژاد» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شواری اسلامی اعلام کرد که خودرو او با برچسب مجلس حدود یک سال قبل به سرقت رفته اما هنوز خبری از آن وجود ندارد:

آیا ممکن است خودروهای نمایندگان مجهز به سیستم GPS نباشند و امکان ردیابی آنها وجود نداشته باشد؟ چراکه انتظار می‌رود وجه اختلاف خودروهای نمایندگان مجلس با سایر خودروها، بیشتر از یک برچسب بر این خودروها باشد. چطور ممکن است بر تعداد خودروهای مجلس نظارتی وجود نداشته باشد یا پلیس ناجا نتوانسته باشد خودروی نمایندگان را پیدا کند؟

همچنین در توضیح دیگری، مهدی کیایی، مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس خبر سرقت ٢٠ خودروی نمایندگان را تکذیب کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *