مجوز فروش سیم کارت های خارجی در کشور صادر شد – دیجیاتو – دانلود فایل پی دی اف
Posted on: 05/22/2018, by : bestpdf

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صدور مجوز فروش سیم کارت های خارجی در کشور خبر داد و در مورد اعطای این مجوز به شرکت‌های غیردولتی سخن گفت
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صدور مجوز فروش سیم کارت های خارجی در کشور خبر داد و در مورد اعطای این مجوز به شرکت‌های غیردولتی سخن گفت. این سازمان هدف از این کار را حمایت از حقوق مشترکین عنوان کرده و خبر داده که بعد از 4 سال توانسته مفاد آن را بالاخره تصویب کند.

در اعلامیه سازمان تنظیم مقررات موارد زیر ذکر شده است:

جلسه 167 مورخ سی خرداد 1392 اولین زمزمه‌ها برای ضوابط و فروش سیم‌کارت‌های خروجی مطرح شد و حالا بعد از بررسی‌های متعدد به تصویب نهایی رسیده است، البته فروش سیم‌کارت‌های شبکه‌های ماهوارهای جزء خدمات موضوع این ضوابط نیست. به گفته این سازمان فروش سیم‌کارت‌هایی که از طریق شبکه‌های ماهواره‌های نظیر ثریا، اینمارست و مانند این‌ها امکان ارایه خدمت دارند، همچنان ممنوع است.

«دارنده مجوز باید کلیه مشخصات مشترکین حقیقی شامل کارت ملی (و یا مشخصات گذرنامه برای اتباع خارجی)، نشانی دقیق پستی، کدپستی و شماره تماس و مشخصات کامل ثبتی مشترکین حقوقی شامل شماره، محل و تاریخ ثبت،آدرس و کدپستی مرکز اصلی شرکت همچنین مشخصات کامل کارت ملی مدیرعامل و صاحبان امضاء مجاز شرکت (مطابق با مشخصات اشخاص حقیقی) را اخذ و ثبت و پس از رویت اصل مدارک شناسایی رسمی یک کپی از آن مدارک را از مشترک دریافت و قبض فروش رسمی با ذکر شماره تلفن به مشترک ارائه نماید. همچنین دارنده مجوز حق افشای هیچ یک از اطلاعات مربوط به مشترک (مانند نام، نشانی، شماره تلفن و …) را مگر به موجب دستور مراجع ذیصلاح در داخل کشور ندارد.»

دارنده مجوز بر اساس خدمات موضوع مجوز می‌تواند نسبت به فروش سیم کارت های خارجی در داخل کشور اقدام کند. همچنین ارایه خدمات پشتیبانی و اطلاع‌رسانی مربوطه، طبق مفاد مصوبه شماره ۸ جلسه شماره ۱۶۷ کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی تا دو سال شمسی از تاریخ صدور در اختیار شخص دارنده مجوز خواهد بود. متقاضیان فروش سیم‌کارت خارجی باید از یک مجموعه غیردولتی باشند که البته شرکتشان در ایران به ثبت رسیده باشد. همچنین متقاضی باید برای صدور پروانه، موافقت ارایه کننده اصلی یا اعطای نمایندگی به متقاضی که به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبداء رسیده است را به همراه نسخه ترجمه رسمی به سازمان ارایه کند.

فروش سیم کارت های خارجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *